Rusza trzeci etap przebudowy śródmieścia. Roboty drogowe rozpoczną się 25 lipca br., wyłączając z ruchu kołowego ostatni odcinek ul. Piłsudskiego, od skrzyżowania z ul. Wolności aż do wjazdu na graniczny most drogowy im. Jana Pawła II. Przebudowa tego odcinka potrwa do 15 października br.
Jak informuje wydział przygotowania i realizacji inwestycji urzędu miejskiego w Zgorzelcu, rozpoczynający się trzeci etap przebudowy ulic Daszyńskiego, Piłsudskiego i Kościuszki obejmie odcinek drogi prowadzący do drogowego mostu granicznego im. Jana Pawła II i praktycznie wyłączy most z użytkowania. Oznacza to, że w okresie od 25 lipca do 15 października 2022r., planując podróż samochodem do Niemiec należy wybierać trasy prowadzące przez przejście autostradowe Jędrzychowice-Ludwigsdorf lub przejścia drogowe w Radomierzycach, Sieniawce lub Porajowie. Na objętym pracami obszarze oraz na samym moście ruch pieszych zostanie utrzymany i odbywać się będzie po ścieżkach wydzielonych przez wykonawcę przebudowy.
Przebudowa głównych ulic zgorzeleckiego śródmieścia, a w szczególności rozpoczynający się niebawem jej trzeci etap, wiąże się z dużymi utrudnieniami, za które przepraszamy. Są one uciążliwe dla wszystkich mieszkańców, ale szczególnie mocno dotykają kierowców, na co dzień korzystających ze zgorzeleckich dróg i mostu drogowego. Wydział inwestycji, który nadzoruje przebudowę z ramienia urzędu, dołoży starań, aby roboty na tym odcinku prowadzone były z możliwie największą intensywnością i aby dojazd do mostu granicznego otworzyć wcześniej. To, czy się uda zależy od warunków atmosferycznych, ale też od stanu infrastruktury znajdującej się w drodze, który będzie można ocenić dopiero po rozbiórce nawierzchni.
Przebudowa zgorzeleckich ulic Daszyńskiego, Piłsudskiego i Kościuszki będzie kosztować niemal 8 mln zł. Miasto pozyskało na tę inwestycję blisko 4,2 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Remontów Dróg. Resztę dołoży z budżetu.
Urząd Miasta wykorzystuje SMS-ową formę komunikacji do powiadamiania mieszkańców miasta i okolic o bieżących sprawach – tych nagłych, jak awarie i alarmy i tych, o których zwyczajnie warto wiedzieć, jak np. interesujące wydarzenia kulturalne czy sportowe. Co zrobić, aby na bieżąco otrzymywać informacje o utrudnieniach w ruchu na telefon?
W oparciu o informację WPRI UMZ opracowała: insp. Renata Burdosz/samodzielne stanowisko ds. współpracy z mediami UMZ
Artykuł powiązany: 21 stycznia ruszają prace modernizacyjne na ul. Daszyńskiego