Zgorzeleckie Spotkania z Teatrem – SALON ODNOWY
Burmistrz Miasta Zgorzelec i Miejski Dom Kultury zapraszają Państwa serdecznie na Zgorzeleckie Spotkania z Teatrem.
Najbliższy spektakl:
03.11. (niedziela), godz. 18:00 SALON ODNOWY – Dwóch niezadowolonych z życia mężczyzn, w dojrzałym wieku, trafia do Salonu Odnowy, prowadzonego przez tajemniczą, piękną kobietę, której życie również nie rozpieszczało. Za pomocą różnych zabiegów próbuje ona przywrócić obu panom wiarę w sens życia… Cała historia przepełniona jest humorem oraz zabawnymi zwrotami akcji. Występują w niej również elementy interakcji z publicznością. Rozrywkową atmosferę spektaklu podkreślają przebojowe i nieco żartobliwe piosenki, śpiewane przez właścicielkę salonu. Występują: Katarzyna Jamróz, Artur Dziurman, Grzegorz Matysik, muzyka: Piotr Klimek.
Bilety w cenie 80zł do nabycia na: kupbilecik.pl
W programie jeszcze:
09.11. (sobota), godz. 19:00 STOSUNKI PRAWNE – spektakl który w lekkiej, komediowej formie, z przymrużeniem oka analizuje problem stosunków damsko-męskich, stając się jednocześnie lustrem, w którym może przejrzeć się dosłownie każdy z widzów. Czy ONA plus ON zawsze równa się ONI? Jak rozwiązać problemy w związku? Jak uporządkować i znormalizować relację damsko-męską? Czy zaspokojenie potrzeb każdej ze stron jest w ogóle możliwe? Czy istnieją jakieś gotowe rozwiązania, regulaminy, wzory które można zastosować? To gra, która toczy się od początku świata. Stosunki prawne – gra w którą każdy z nas gra. Występują: Anna Skubik-Sigala, Marek Kocot, muzyka: Waldemar Maszyński.
16.11. (sobota), godz. 19:00 ŚWIADKOWIE, CZYLI NASZA MAŁA STABILIZACJA „Troszkę się boję o szafę, i o spodnie w szafie, i porcelanę i estetykę i kieliszki i etykę, o nasze ostatnie słowa przed zaśnięciem i te przed ziewnięciem, i o sufit nad nami. Nasza mała stabilizacja może jest snem tylko”?… Od prapremiery dramatu Różewicza mija 60 lat. Trudno oprzeć się wrażeniu, że obawy opisane pół wieku temu powracają – nie tyle jako upiór przeszłości, lecz cień majaczący na horyzoncie. Kruchość naszej egzystencji udowadniają kolejne tragedie. Myślimy o tym tylko czasami albo i nie myślimy wcale – tak jest zdrowiej. Bo jak mamy żyć, jeśli nie tu i teraz? Co mamy robić, jeśli nie gromadzić? Młodzi twórcy eksperymentują tu z formą, zderzając tekst Różewicza z estetyką Wesa Andersona, twórcy m.in. Grand Budapest Hotel. Zderzenie tych form skutkuje powstaniem spektaklu nieoczywistego, odrealnionego i onirycznego – balansującego na krawędzi snu i jawy. Spektakl bierze udział w X Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej i Europejskiej „Klasyka Żywa”. Występują: Michał Orzyłowski, Maria Pilch, Michał Szafarski, muzyka: Adam Goik.
23.11. (sobota), godz. 19:00 KTO MA KLUCZ Spektakl muzyczno-taneczny o pierwotnym pragnieniu każdego z nas – pragnieniu miłości. To spektakl dla każdego kto choć raz w życiu zastanawiał się, czy relacja, w której jest (małżeńska, partnerska, przyjacielska, zawodowa) go wzmacnia, czy osłabia. To medytacja nad małżeństwem. Kobieta i Mężczyzna stają w obliczu kryzysu długoletniego związku. Mogą się rozejść albo podjąć ostatnią próbę zrozumienia, co właściwie się z nimi dzieje, kim dla siebie są i może, co najważniejsze, kim dla siebie chcieliby być. Towarzyszy im Zmiana, jedyna stała w naszym życiu, zawsze obecna i być może bardziej czujna niż my obserwatorka. Historia tej miłości opowiadana jest muzyką – przebojami polskimi oraz włoskimi, ale także muzyką świata, bo przecież w obliczu uczucia słowa pozostają wtórne. Spektakl jest wyzwaniem, a proces, przez który przechodzi para na scenie, dotyka także widzów. Jesteśmy jednak przekonani, że warto to wyzwanie podjąć. Występują: Emilia Komarnicka, Stefano Terrazzino, Sara Janicka-Danielewicz.
28.11. (czwartek), godz. 19:00 NIE BIERZ WSZYSTKIEGO, EGO – oparty na sonetach Szekspira, opowiedziany słowami barda i wielomówiącym gestem spektakl, docierający do istoty człowieczeństwa. Pozbywając się kreacji, pokazując siebie prawdziwego, odsłaniamy się, narażając na odrzucenie – ale dając też szansę szczęściu. Nowy, autorski przekład klasyki na język sztuki aktorskiej skłania do refleksji i dodaje odwagi, by żyć. Teatr Ziemi Zgorzeleckiej, występują: Aleksandra Lipińska, Aleksander Kozina, Martyna Gawlińska, Anna Jaśkiewicz, Bogdan Dmowski, Małgorzata Grabowska, Jacek Bartczak, muzyka: Anna Buczek, Mateusz Buczek, Michał Bartczak.