Oficjalna strona Urzędu Miasta Zgorzelec

Polish English French German Greek Ukrainian

czech Mapa witryny

bip

Zgorzelec Nowy system gospodarki odpadami

kamery online

Konsultacje społeczne

Stypendia i Nagrody Burmistrza Miasta Zgorzelec

Gimnazjum nr 127 listopada, w Miejskim Domu Kultury, odbyły się dwie ostatnie z czterech uroczystości wręczenia Stypendiów i Nagród Burmistrza Miasta Zgorzelec za rok szkolny 2016/2017. W tym roku lista stypendystów i nagrodzonych liczyła 313 uczniów.
Laureaci Stypendiów Burmistrza Miasta Zgorzelec, które Gmina Miejska Zgorzelec przyznaje od 2008 roku, to uczniowie publicznych podstawówek i gimnazjów. Od trzech lat jednak, podczas uroczystości wręczenia wyróżnień, burmistrz wyróżnia także najlepszych uczniów placówek niepublicznych, wręczając im Nagrody Burmistrza Miasta Zgorzelec.

 

 

 

 

 
Obydwa wyróżnienia otrzymać można bądź za wybitne wyniki w nauce – stypendium naukowe, bądź też za wybitne osiągnięcia sportowe lub artystyczne – stypendium sportowe lub artystyczne. Warunki jakie muszą spełnić uczniowie, aby zostać stypendystami lub laureatami nagród to:
- w przypadku stypendium naukowego -  średnia ocen co najmniej 5,0 ze wszystkich przedmiotów, wzorowa ocena z zachowania, a także sukcesy w olimpiadach oraz konkursach przedmiotowych szczebla co najmniej powiatowego (od I do III miejsca), wojewódzkiego (od I do IV miejsca) lub ogólnopolskiego.
- w przypadku stypendiów sportowych lub artystycznych - co najmniej bardzo dobra ocena z zachowania, umiejętność godzenia nauki z zainteresowaniami oraz sukcesy w olimpiadach, konkursach artystycznych lub zawodach sportowych szczebla co najmniej powiatowego (od I do III miejsca), wojewódzkiego (od I do IV miejsca), a także ogólnopolskiego lub na arenie międzynarodowej.

Choć sprostać tym wymaganiom nie jest łatwo, lista uczniów zgłoszonych do wyróżnień oscyluje niezmiennie w okolicy 300. To właśnie dlatego uroczyste spotkania, podczas których młodzież odbiera gratulacje burmistrza, odbywają się w kilku terminach.
 
LAUREACI STYPENDIÓW I NAGRÓD BURMISTRZA MIASTA ZGORZELEC ZA ROK 2016/2017:

Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jarosława Iwaszkiewicza:

  • Stypendia naukowe:

Alicja Holy, Joanna Ilnicka, Julia Kasprzyk, Julia Marek, Małgorzata Mazur, Amelia Weronika Szulc, Oskar Zima, Julia Żwirska

  • Stypendia artystyczne:

Anna Maria Aftyka, Martyna Banachowicz, Amelia Biel, Anna Budnik, Michał Gajek, Jaqueline Karola Kessel, Jakub Komsta, Błażej Obuchowski, Nikola Kinga Tetke, Bianka Zdanowicz

  • Stypendia sportowe:

Sebastian Bałdyga, Miłosz Czupryński, Natalia Gogalińska, Paweł Gorbacz, Bartosz Grabowski, Miłosz Kotlęga, Dominik Leśniewski, Piotr Ławrynowicz, Marcin Olczyk, Amadeusz Oleszkiewicz, Jakub Piekarek, Mikołaj Piotrowski, Damian Ramulewicz, Miłosz Zaalman, Maciej Zabłocki


Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka

  • Stypendia naukowe:

Filip Bartołd, Liwia Bobin, Sebastian Bogdaniec, Bartosz Chojnacki, Zofia Chojnacka, Miranda Giża, Zuzanna Grymuza, Hanna Kobzik, Kacper Koman, Karlina Komarnicka, Dominik, Krawczyński, Maksymilian Maślak, Martyna Rakoczy, Jagoda Sterkowicz, Paweł Sukowski, Martyna Walas, Martyna Wochniak

  • Stypendia artystyczne:

Paulina Błauciak, Zuzanna Gałach, Zuzanna Gołębiowska, Iga Kazimierska, Jagoda Kowalska, Aleksandra Krajewska, Weronika Łabędź, Zofia Pawłowicz, Filip Teodorowicz, Tomasz Tomaszewski, Katarzyna Tyburska, Filip Witkowski

  • Stypendia sportowe:

Natalia Bleichert, Tobiasz Butra, Kacper Charyszyn, Marta Cofta, Magdalena Delijewska, Roksana Dolińska, Natalia Duda, Zuzanna Gazdecka, Hubert Gładysz, Hubert Grzeszczyszyn,
Mateusz Jasiński, Mateusz Kawalec, Aleksandra Kielmas, Małgorzata Klimczak, Antonina Kołodziejczyk, Aleksandra Konwińska, Kaja Kopiejek, Maja Kowalska, Gracjan Kwieciński, Jakub Mazur, Patrycja Maniora, Kinga Mastalerz, Karolina Mencel, Mateusz Michałowski, Luiza Pietrańczyk, Jakub Poniński, Piotr Przybysz, Kacper Strózik, Bartosz Suski, Maria Szafirska, Magdalena Szmigielska, Klaudia Szuta, Konrad Tymiński, Dawid Wasilewski, Paweł Waszkowiak, Paulina Witczak, Marek Zwoliński, Maciej Zyśk, Kacper Żak, Kamil Żbikowski


Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Skłodowskiej – Curie:

  • Stypendia naukowe:

Bartosz Dryja, Marta Kuriata, Michał Lisicki, Klaudia Mróz, Marta Paluchowska, Aleksandra Plucińska, Julia Słonecka, Weronika Zapał, Gabriela Zoziuk

  • Stypendia artystyczne:

Kaja Drążek, Julia Ignyś, Zuzanna Wojciul

  • Stypendia sportowe:

Nina Olga Bartl, Maksymilian Franczuk, Wiktoria Gogulska, Filip Gryglak, Lidia Kazimierczak, Hanna Kempa, Natalia Kierżnowska, Adrian Krzywonos, Julia Lange, Patryk Liniewicz, Wiktoria Lip, Zuzanna Łupkowska, Marcin Masiulaniec, Nikola Mizuło, Radosław Mrok, Michał Nafalski, Szymon Orzech, Maja Radziszewska, Dawid Romanowicz, Piotr Rydarowicz, Kornelia Rydjan, Igor Skowroński, Szymon Skwarczewski, Julia Słonecka, Oliwia Stachowska, Julia Stempniewicz, Patryk  Sulewski, Maja Śmigaj, Amelia Tokarska, Natalia Węgrzyn, Emilia Wiśniewska, Wojciech Znamiec

Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego

  • Stypendium naukowe

Katarzyna Brodniak, Dominik Cycyk, Marcin Kufel, Piotr Mazur

  • Stypendium artystyczne

Maja Bieniek, Mateusz Bonifatiuk, Alicja Brzozowska, Aleksandra Dworzyńska, Patrycja Idzik, Martyna Ignyś, Zuzanna Kniaziuk, Maciej Lewandowski, Klaudia Nachotko, Małgorzata Owsik, Izabella Pertkiewicz, Barbara Rogalewicz, Aleksandra Romel, Martyna Starosta, Julia Szczurek, Adam Szymecki, Maja Wołowiec, Żaneta Zdanowska, Julia Znamiec

  • Stypendium sportowe

Adrianna Adamiec, Zuzanna Adamowska, Dawid Bednarski, Maciej Binczarowski, Wiktoria Błauciak, Wojciech Brzoza, Wiktor Bukowski, Paweł Czarnecki, Jakub Czarny, Radowan Djurisić, Natalia Ferenc, Agata Furmanowicz, Alicja Gieracka, Korneliusz Gurdziel, Arkadiusz Horodecki, Martyna Horzowska, Oskar Jabłoński, Natalia Jaworska, Milena Jegiazarian, Gabriela Kaniuk, Martyna Kazimierska, Szymon Kochanowski, Julia Kondycka, Emilia Konieczna, Filip Kordasiewicz, Konrad Kościański, Wiktoria Kowalska, Paulina Kozłowska, Dawid Lipiak, Jan Łachacz, Tomasz Marcinkowski, Wiktoria Marcinów, Natalia Mencel, Julia Mesjasz, Julia Michaluk, Grzegorz Miłota, Kornelia Ewa Nogaj, Adrian Pecyna, Viktoria Pietrowska, Paweł Procyszyn, Iwona Przybylska, Martyna Przybyś, Julia Dagmara Reut, Szymon Rojszczyk, Urszula Rozenfeld, Kacper Rozmus, Sandra Rynkiewicz, Wiktoria Sianowska, Jakub Skibicki, Kamila T. Skwarczewska, Szymon Smulczyński, Adam Sokołowski
Bartosz Stachowski, Aurelia Staniewska, Weronika Stankiewicz, Szymon Staśkiewicz, Magdalena Stefańska, Denis Stocki, Norbert Sułkowski, Amelia Szantar, Gabriela Szatkowska, Anna Szeremeta, Michał Śledzki, Dawid Turczyński, Aleksander Uzarek, Karol Węgrzyn, Sebastian Wielgus, Patryk Wysocki, Wiktoria Zienkiewicz, Grzegorz Zosiuk, Tomasz Zubrzycki

Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Pawła II:

  • Stypendium naukowe

Kamila Cepowska, Amelia Gos, Stella Hobusch, Julia Piotrowska, Dawid Radecki, Aleksandra Siedlecka, Sandra Szeliga, Katarzyna Świątek, Kacper Wicha

  • Stypendium artystyczne

Oliwia Borucka, Krzysztof Grzybała, Katarzyna Kuriata, Oktawia Ludwiczak, Małgorzata Ostrowska, Oskar Przysło, Katarzyna Skiba, Paweł Wilk, Natalia Wurszt, Marcela Zagajewska

  • Stypendium sportowe

Gaspar Błaszczyk, Martyna Cebula, Natalia Dżyga, Wiktor Gruzd, Julita Jakiel, Mateusz Kamysz, Wiktoria Kozera, Andżelika Knapkiewicz, Magdalena Laskowska, Paulina Łata, Adam Majta, Jakub Mikołajczyk, Dominik Pietrańczyk, Kornelia Polis, Jakub Potyczka, Martyna Radawiec, Kamil Rakoczy, Karina Rydarowicz, Karolina Senkowska, Anna Skonka, Jakub Węgrzyn, Szymon Wysocki

Gimnazjum nr 3 im. Armii Krajowej:

  • Stypendium naukowe:

Malwina Marut  

  • Stypendium artystyczne

Joanna Kutrowska, Patrycja Olszak, Patryk Szawuła, Aleksandra Włoszczyk

  • Stypendium sportowe

Martyna Adamczewska, Karolina Bekacz, Oliwia Urbanowicz, Zofia Gotthardt, Kornelia Kardach, Aleksandra Kondracka, Wiktoria Kowalczyk, Wiktoria Kubiszewska, Agnieszka Kulikowska, Oliwia Kuzubska, Kaja Oliwia Legaczyńska, Nina Łozowska, Wiktoria Nowak, Wiktoria Sinicka, Marika Tomiak, Martyna Zadorska

Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa „Tęcza”

  • Nagroda za osiągnięcia w nauce:

Milena Staroń i Klara Zagórska

  • Nagroda za osiągnięcia artystyczne:

Dominik Ławrynowicz

Niepubliczne Gimnazjum Łużyckie z Oddziałami Dwujęzycznymi

  • Nagroda za wyniki w nauce:

Jakub Danielewski, Dominik Baziuk, Filip Cebulski

Gimnazjum COGITO

  • Nagroda za wyniki w nauce:

Norbert Baran  

  • Nagroda za osiągnięcia artystyczne:

Natalia Kasak

Europejskie Gimnazjum

  • Nagroda za wyniki w nauce:  

Julia Owsik, Nikola Marciniak, Oliwia Daniłów

reklama

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że odwiedzana strona korzysta z plików cookies. W związku z powyższym użytkownik strony może domyślnie ustawić w przeglądarce poziom, czy, ile i jakie chce cookies. Brak takich ustawień będzie świadomym aktem woli i akcetpacji plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w naszej polityce prywatnosci.

Akceptuje pliki cookies na tej stronie.

Wicej informacji o plikach cookies znajdziesz w serwisie http://wszystkoociasteczkach.pl/